14. září 2016 | 08:00

III. ročník Mikrodialyzačního sympozia

Sympozium Chateau St. Havel, Praha

[lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

14. září se konal již třetí ročník Mikrodialyzačního sympozia ve spolupráci s odborníky v čele s prezidentem České neurochirurgické společnosti ČLS, Prof. MUDr. Martinem Samešem, CSc.

Oslovili jsme lékaře z oborů neurochirurgie, kardiochirurgie, intenzivní medicíny, biochemie a preklinického i klinického výzkumu. Poprvé se akce účastnily i sestry, které se podílejí na zavedení mikrodialyzační metody do praxe a věnují se péči o pacienty při multimodální monitoraci.

Tématem sympozia bylo využití mikrodialýzy, rozvoj oboru a diskuze o zkušenostech a výsledcích. Program obohatily i zahraniční příspěvky: o své zkušenosti z výzkumu i praxe se podělil Dr. Ivan Timofeev, Ph.D. FRCS(SN) z týmu Prof. Hutchinsona, který působí ve špičkovém neurochirurgickém centru Cambridgeské univerzity. Experimentální oblast představil Grygoriy Tsenov, Ph.D. působící na Veronské univerzitě, AV ČR a NUDZ.

Možnosti a výhody využití multimodální monitorace v souvislosti s diagnózou subarachnoidálního krvácení a dalších typů poranění mozku zdůraznila MUDr. Věra Špatenková, předsedkyně výboru NČSIM (Neurointenzivní sekce české společnosti intenzivní medicíny). Cenným příspěvkem byla přednáška Doc. MUDr. Jana Poláka, PhD., z oblasti výzkumu metabolizmu tukové tkáně.

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”true”]

Účastníci měli také příležitost prohlédnout a vyzkoušet si vystavený ultrazvukový přístroj ALOKA ALPHA 7 PREMIER, který je, vzhledem k svým speciálním intraoperačním sondám a kompatibilitě s neurochirurgickou navigací, používán na většině neurochirurgických oddělní v ČR.

Mikrodialyzační sympozium hodnotili účastníci jako přínosné a ocenili především profesionální zázemí a podmínky, které PROMEDICA INSTITUT vytváří pro rozvoj a využití nových technologií a informací v medicíně, přesně v duchu hesla: Znalosti zachraňují.

[/lgc_column]